Share

סיפורי ילדים עם מוסר השכל

קיבצנו בדף זה סיפורים לילדים עם מוסר השכל מתוך האתר. סיפורים קצרים לילדים המסייעים בחינוכו של הילד למידות ותכונות טובות. זמן מצויין להקריא את הסיפור לילדים הוא לפני השינה. הורים רבים מספרים סיפור לילדיהם לפני השינה, ומה טוב להעשיר את זמן האיכות הזה בסיפור עם מסר, עם מוסר השכל חיובי.

כל סיפורי הילדים לקוחים מעולמם של הילדים ומחיי היומיום שלהם. בכל שבוע אנו מתמקדים במידה טובה המופיעה בפרשת השבוע ומעלים סיפורים לילדים העוסקים בנושא. לנוחיותכם, ריכזנו פה את כל הסיפורים. קריאה נעימה!

סיפור ילדים: באיזו שעה חזר המדריך הביתה?

סיפור בנושא "אחריות", על קומונר, מדריך ראשי של סניף בני עקיבא, שבמוצאי שבת "ארגון", לאחר קיום טכס חשיפת שם השבט החדש, דאג לפיזור כל החניכים לבתיהם בבטחה, בעזרת חניכים בוגרים שליוו את הצעירים. בתום הפיזור התברר שנותר תלמיד אחד שאיחר את הליווי והיה צורך לדאוג לליוויו הביתה. המדריך עשה זאת בעצמו, ולאחר סריקה בשטח לוודא שהכל שב למקומו, ליווה את החניך עד ביתו, מתוך תחושת אחריות לכל אחד מחניכיו.

קראו עוד

סיפור ילדים: מדוע פוטר ראש העיר?

סיפור בנושא "חנופה לרשעים", על ראש עיר שהחניף לעבריינים בעירו ולא טיפל כמתחייב בתלונות תושבים שהגיעו אליו ביחס להתנהגותם. יוזמה של ועד אחד השכונות הביאה לפיטוריו.

קראו עוד

סיפור ילדים: המהפך שהביא להצלחה

סיפור בנושא "קנאה חיובית", על ילדה שפיתחה יחס חברות יפה עם חברתה לכיתה, אך יום אחד, כשההצלחה הלימודית של חברתה היתה גדולה, ונוצר פער לימודי גדול בין אותה חברה לבינה, התחיל רגש קנאה להשפיע עליה והיא הלכה והתרחקה ממנה. בהשפעת אימה, ששוחחה איתה ארוכות על קנאה חיובית, הסכימה לראות את ההצלחה של חברתה כגורם מדרבן ומעודד. וכך, תוך תקופה קצרה, הלכה והתקדמה בלימודים ויחסי החברות הטובים חזרו כבעבר.

קראו עוד

סיפור ילדים: בזכות מי הגיעה משפחת כהן בזמן לשבת?

סיפור בנושא "חסד של אמת", על חסד בדרכים, כשנהג נתקע עם רכבו וציפה לעזרה בהחלפת גלגל שהתפנצ'ר. לפתע, עצר רכב, ממנו יצא נהג והציע עזרתו. תוך מס' דקות סיים מלאכתו ומיהר לעזוב את המקום כשהנהג הנעזר לא הספיק להודות לו כראוי וודאי לא לדעת את זהותו. ניתן להגדיר חסד זה כחסד של אמת, כי הוא לא השאיר אחריו עקבות לאפשר להשיב לו כגמולו הטוב.

קראו עוד

סיפור ילדים: מדוע לא מענישה המורה את יערה?

סיפור בנושא "לימוד זכות", על תלמידת בית ספר הידועה כתלמידה טובה, אך במהלך שנת הלימודים קרה שאיחרה להגיע לבית הספר שלוש פעמים רצופות. חברתה לכיתה מיהרה לחשוב שאין לה סיבה מוצדקת, אך המורה הוכיחה אותה שעליה ללמד זכות ולחשוב שאולי כן יש לה סיבה מוצדקת. אכן, המורה ידעה את הסיבה: באותם ימים ליוותה את אחותה לגן הילדים מדי בוקר כעזרה לאימה שנסעה ללדת.

קראו עוד

סיפור ילדים: האם היתה מסיבת "בר מצווה" ליוסי?

סיפור בנושא "עין טובה", על משפחה שבקרה במרכז קליטה וקבלה בשמחה פניהם של עולים חדשים. בביקור שמעו מרכז הקליטה על מצבם הכלכלי הקשה של העולים, שעלו ארצה ללא רכוש. אחד מילדי המשפחה שהגיע לגיל 12 ביקש את רשות הוריו לוותר על מסיבת בר המצווה שלו העתידית, ולתרום את הכסף שיועד לה לעולים החדשים. לאחר התרגשות רבה של ההורים והבעת הערכה לבנם על החשיבה הבוגרת והגדלות שבה, הסכימו להחלטתו.

קראו עוד

סיפור ילדים: מה גרם לתאונה של משפחת לוי?

סיפור בנושא "שכרות", על משפחה שעברה תאונת דרכים, כתוצאה משיחה במכשיר הפלאפון, למרות שהיתה זו דרך הרמקול. האבא עובד כנהג אמבולנס במד"א. כשהתאוששה המשפחה כינס את כולם ותאר את תחושותיו. נסיונו מפינוי נפגעי תאונות כתוצאה משיחות מכשיר הפלאפון והתאונה שעברה המשפחה הביאו אותו למסקנה שחייבים להשבית את המכשיר למשך כל הנסיעה.

קראו עוד

סיפור ילדים: מה הפסידה ומה הרוויחה נועה מחוג בלט?

סיפור ילדים בנושא "צניעות", על בת שהשתתפה בחוג בלט ובהופעת הסיכום בפני הקהל בקשה להימנע מלהשתתף, כי ראתה בהופעה בפני גברים ובנים חוסר צניעות. אימה פנתה בבקשה למתנ"ס לקיים אירוע נוסף לנשים ובנות בלבד. לאחר שהתחייבו לרכישת 200 כרטיסים, הסכים המתנ"ס, ואכן התקיימה הופעה נוספת. בכך זכתה הבת גם להופעה וגם לאפשר לעוד בנות ואמהות שלא רצו להשתתף באירוע הפתוח, לבא על סיפוקן.

קראו עוד

סיפור ילדים: מה היתה הבעיה בענפי הסכך שגזם אבי?

סיפור בנושא "צדק מוחלט", על תלמידים שקבלו רשות לגזום ענפים לסכך משדרה ציבורית עבור ותיקים. אחד התלמידים שלא שמע את האזהרה שלא לגזום מענפים אחרים, הלך לרחוב סמוך וגזם מעצים אסורים. כשהתגלה מי עשה זאת, הסביר לו המחנך כי עליו להענישו, למרות שלא שמע את האזהרות, מאחר ואיסור גזל בכלל חמור, ועוד יותר – גזל רבים. בקשות התלמיד להקלה בעונש לא התקבלו, בגלל חומרת העברה.

קראו עוד

סיפור ילדים: עונש קשה לעברה קטנה?!

סיפור בנושא "כפיות טובה", על ילדה שחשבה להעניש את אחותה על מעשה לא טוב שעשתה לה. לאחר שאימה הזכירה לה את הטובה שגמלה לה אחותה זו, ולכן תיחשב תגובתה ככפיות טובה, חזרה בה מכוונה זו.

קראו עוד

סיפור ילדים: מיהו ה"אבא" של השכונה?

סיפור בנושא "שבט רוחני", על רב שכונה שיזם פעילות לילדי השכונה בחופשת הקיץ, כשראה שהם משועממים. הוא זכה להערכה רבה מצד ההורים וכשנודע הדבר למנהל מחלקת חינוך של העיר, החליט לקיים טכס הורה לכבודו.

קראו עוד

סיפור ילדים: מהו סוד הצלחתו של אורי אב הבית?

סיפור בנושא "חובת ההתבוננות", על אב בית שזכה לשי ולתעודת הוקרה, על כך שבית ספרו נראה תמיד יפה ונקי. במסיבה שנערכה לכבודו, גילה את "סודו": "התבוננות". הוא מתבונן לעתים קרובות בעבודתו ומשתדל לתקן, לשפר, את הטעון תיקון ושיפור.

קראו עוד

סיפור ילדים: מי היה הילד השמח ביותר השנה?

סיפור ילדים בנושא "השמחה כעיקרון", על היכרות של משפחה ישראלית עם משפחת עולים דרך בנם הצעיר. מתברר לוותיקים שהעולים שמחים בעצם עלייתם ארצה שמחה ערכית פנימית, ושמחה זו מחפה על קשיי היום-יום, כמו צפיפות בבית, אי עבודת ההורים במקצועותיהם החופשיים ועוד.

קראו עוד

סיפור ילדים: מדוע לא ישן טוב ראש העיר?

סיפור בנושא אחריות מנהיגים", על ראש עיר מסור לתפקידו. מסירותו באה לידי ביטוי בלווי פעילות במשך הלילה, מה שגרם לו לנדד שינה מעיניו. רחובות עירו נקיים והצמחיה מטופחת, ואנשים אוהבים לגור בעירו.

קראו עוד

סיפור ילדים: איך טיפלה העירייה בלהקת כלבים זרה?

סיפור בנושא "איזון המידות", על עובד עירייה שכעס על העיכוב בטיפול בבעיית כלבים משוטטים והציע להוביל אותם הרחק מהיישוב ושם לשחררם. הכעס התפתח אצלו גם ביחס לכלבים עצמם. הדרך לאיזון הכעס שלו נמצאה על ידי מעבידו שהציע לו להסיע את הכלבים לבית מחסה – פתרון טוב יותר שהוסכם על ידי רוב חבריו. הוא אכן הסכים ללוות את הסעת הכלבים. שם הכיר מקום טבעי לכלבים והבין שהצעתו לא היתה טובה. הוא נרגע ויחסו לכלבים השתנה.

קראו עוד

סיפור ילדים: ראש העיר האהוב

סיפור בנושא "בחירת אנשי ציבור", על נבחר ציבור, ראש עיר, שגילה נאמנות לתושביו-בוחריו. בחירתו היתה בסיום מהלך ארוך שהתחיל ביוזמה של אזרחים להביא לידי שינוי בהנהגת העיר. היוזמים קמו באחד הלילות והתפזרו בזוגות בכל העיר ועשו מבצע ניקוי מדהים שעורר את הציבור לבחור במועמד שהוצע על ידי היוזמים.

קראו עוד
אנו מזמינים אותך להצטרף לרשימת התפוצה שלנו. אנא מלא את הפרטים שלך בטופס. אנו נשלח במייל עדכונים לגבי סיפורים חדשים שעולים לאתר ועוד תכנים נוספים אשר יסייעו לחינוך ילדיך למידות טובות.