Share

סיפורי ילדים עם מוסר השכל

קיבצנו בדף זה סיפורים לילדים עם מוסר השכל מתוך האתר. סיפורים קצרים לילדים המסייעים בחינוכו של הילד למידות ותכונות טובות. זמן מצויין להקריא את הסיפור לילדים הוא לפני השינה. הורים רבים מספרים סיפור לילדיהם לפני השינה, ומה טוב להעשיר את זמן האיכות הזה בסיפור עם מסר, עם מוסר השכל חיובי.

כל סיפורי הילדים לקוחים מעולמם של הילדים ומחיי היומיום שלהם. בכל שבוע אנו מתמקדים במידה טובה המופיעה בפרשת השבוע ומעלים סיפורים לילדים העוסקים בנושא. לנוחיותכם, ריכזנו פה את כל הסיפורים. קריאה נעימה!

סיפור ילדים: את מי בחר שר הפנים לניהול העיר רקפת?

סיפור בנושא ״אחריות מנהיג״, על מנהל בית ספר ששר הפנים גילה בו מידות מיוחדות התואמות את הצרכים של ניהול עיר. כשיום אחד נאלץ לפטר את אחד מראשי הערים, פנה בבקשה למנהל זה לקבל על עצמו ניהול זמני של אותה עיר. לאחר התלבטות והתיעצות, הסכים המנהל לקבל את התפקיד.

קראו עוד

סיפור ילדים: מנהל בית הספר ש"נחטף" בשואה

סיפור בנושא ״גנבת נפש״, על מנהל בית ספר שעמל במשך שנים רבות למצא את מי ש"חטף" אותו בשואה, החביא אותו בביתו והצילו מידי הפולנים בתקופת מלחמת העולם השניה. לאחר שנים מצא אותו והזמינו לבית הספר למעמד הוקרה על המבצע שבו הציל עשרה ילדים יהודים.

קראו עוד

סיפור ילדים: השופט של הכיתה

סיפור בנושא ״תכונות השופט״, על "ועדת גישור" המורכבת מתלמידים שהוקמה בבית ספר עקב ריבוי מריבות בהפסקות. הועדה תפקדה יפה, אך אחד מהם הצטיין במיוחד בשתי נקודות שאפיינו את תפקידו: גבורה ואמת. הוא לא חשש מלהביע את דעתו גם כשהפונים לועדה הרימו קולם וכדומה. כמו כן חתר לאמת בבדיקה מדוקדקת של פרטי האירוע שהגיע לועדה. בכך זכה לתואר "שופט הכתה", שהעניקו לו חבריו.

קראו עוד

סיפור ילדים: המורה שהתמנתה לניהול בית הספר, בהפתעה

סיפור ילדים בנושא ״ענווה״, על ועד הורים שחיפש מועמדת מתאימה לניהול בית הספר. אחד ההורים הציע את המורה לאומנות של בית הספר. בחשיבה ראשונה דחו השומעים את ההצעה, מאחר ואין לה נסיון בחינוך, אך כששמעו על מידת הענווה שבה, העריכו זאת מאד וראו במידה זו חשיבות בסיסית לתפקיד כה אחראי. בסופו של דבר היא התקבלה להפתעת רבים.

קראו עוד

סיפור ילדים: מדוע קיים אבא את ההבטחה רק לאחר שלש שנים?

סיפור בנושא ״קיום הבטחה״, על ילדים שבקשו מהוריהם כ"מתנת אפיקומן" משותפת, לעבור דירה מדרום הארץ לצפונה. ההורים שקלו זאת והחליטו בחיוב, אלא ששמרו בסוד את מועד קיום ההטחה. במשך כשלש שנים התארגנו ההורים לביצוע המשימה, ורק כשהשלימו את כל התהליך בשרו לילדיהם על יום המעבר ובכך קיימו ההורים את הבטחתם.

קראו עוד

סיפור ילדים: יקיר הרצליה שסרב להגיע לטכס

סיפור "חסד של אמת", על איש חסד מיוחד שלאחר פעילות רבת שנים החליטה עיריית הרצליה להעניק לו תואר 'יקיר הרצליה' בטכס מכובד, אך הוא סרב להגיע לטכס, וראש העיר ציין שבכך מתבלטת אישיותו וסגנון פעילותו שנעשתה ללא כוונת רווח כל שהוא, בחינת "חסד של אמת".

קראו עוד

סיפור ילדים: ההסבר של דן להצלחתו המופלאה

סיפור בנושא "ענווה", על תלמיד שהגיע להישגים יפים במיוחד בלימודיו, אך, כשנשאל ונשאלו הוריו על הרגלי הלמידה שלו בבית, בחר לציין שאת ההצלחה הוא תולה בעיקר בלימוד שלו עם החברים (שהתבקש על ידי המורה לחזקם) ולא במאמציו הוא. הלימוד עם החברים היווה עבורו הזדמנות טובה לבדוק באיזו רמה הוא שולט בחומר, ואם הוא זקוק עדיין לחזור עליו. המורה ששמעה זאת אמרה בתגובתה שהיא מגלה כאן מידת ענווה שהתלמיד מצטיין בה.

קראו עוד

סיפור ילדים: באיזו שעה חזר המדריך הביתה?

סיפור בנושא "אחריות", על קומונר, מדריך ראשי של סניף בני עקיבא, שבמוצאי שבת "ארגון", לאחר קיום טכס חשיפת שם השבט החדש, דאג לפיזור כל החניכים לבתיהם בבטחה, בעזרת חניכים בוגרים שליוו את הצעירים. בתום הפיזור התברר שנותר תלמיד אחד שאיחר את הליווי והיה צורך לדאוג לליוויו הביתה. המדריך עשה זאת בעצמו, ולאחר סריקה בשטח לוודא שהכל שב למקומו, ליווה את החניך עד ביתו, מתוך תחושת אחריות לכל אחד מחניכיו.

קראו עוד

סיפור ילדים: מדוע פוטר ראש העיר?

סיפור בנושא "חנופה לרשעים", על ראש עיר שהחניף לעבריינים בעירו ולא טיפל כמתחייב בתלונות תושבים שהגיעו אליו ביחס להתנהגותם. יוזמה של ועד אחד השכונות הביאה לפיטוריו.

קראו עוד

סיפור ילדים: המהפך שהביא להצלחה

סיפור בנושא "קנאה חיובית", על ילדה שפיתחה יחס חברות יפה עם חברתה לכיתה, אך יום אחד, כשההצלחה הלימודית של חברתה היתה גדולה, ונוצר פער לימודי גדול בין אותה חברה לבינה, התחיל רגש קנאה להשפיע עליה והיא הלכה והתרחקה ממנה. בהשפעת אימה, ששוחחה איתה ארוכות על קנאה חיובית, הסכימה לראות את ההצלחה של חברתה כגורם מדרבן ומעודד. וכך, תוך תקופה קצרה, הלכה והתקדמה בלימודים ויחסי החברות הטובים חזרו כבעבר.

קראו עוד

סיפור ילדים: בזכות מי הגיעה משפחת כהן בזמן לשבת?

סיפור בנושא "חסד של אמת", על חסד בדרכים, כשנהג נתקע עם רכבו וציפה לעזרה בהחלפת גלגל שהתפנצ'ר. לפתע, עצר רכב, ממנו יצא נהג והציע עזרתו. תוך מס' דקות סיים מלאכתו ומיהר לעזוב את המקום כשהנהג הנעזר לא הספיק להודות לו כראוי וודאי לא לדעת את זהותו. ניתן להגדיר חסד זה כחסד של אמת, כי הוא לא השאיר אחריו עקבות לאפשר להשיב לו כגמולו הטוב.

קראו עוד

סיפור ילדים: מדוע לא מענישה המורה את יערה?

סיפור בנושא "לימוד זכות", על תלמידת בית ספר הידועה כתלמידה טובה, אך במהלך שנת הלימודים קרה שאיחרה להגיע לבית הספר שלוש פעמים רצופות. חברתה לכיתה מיהרה לחשוב שאין לה סיבה מוצדקת, אך המורה הוכיחה אותה שעליה ללמד זכות ולחשוב שאולי כן יש לה סיבה מוצדקת. אכן, המורה ידעה את הסיבה: באותם ימים ליוותה את אחותה לגן הילדים מדי בוקר כעזרה לאימה שנסעה ללדת.

קראו עוד

סיפור ילדים: האם היתה מסיבת "בר מצווה" ליוסי?

סיפור בנושא "עין טובה", על משפחה שבקרה במרכז קליטה וקבלה בשמחה פניהם של עולים חדשים. בביקור שמעו מרכז הקליטה על מצבם הכלכלי הקשה של העולים, שעלו ארצה ללא רכוש. אחד מילדי המשפחה שהגיע לגיל 12 ביקש את רשות הוריו לוותר על מסיבת בר המצווה שלו העתידית, ולתרום את הכסף שיועד לה לעולים החדשים. לאחר התרגשות רבה של ההורים והבעת הערכה לבנם על החשיבה הבוגרת והגדלות שבה, הסכימו להחלטתו.

קראו עוד

סיפור ילדים: מה גרם לתאונה של משפחת לוי?

סיפור בנושא "שכרות", על משפחה שעברה תאונת דרכים, כתוצאה משיחה במכשיר הפלאפון, למרות שהיתה זו דרך הרמקול. האבא עובד כנהג אמבולנס במד"א. כשהתאוששה המשפחה כינס את כולם ותאר את תחושותיו. נסיונו מפינוי נפגעי תאונות כתוצאה משיחות מכשיר הפלאפון והתאונה שעברה המשפחה הביאו אותו למסקנה שחייבים להשבית את המכשיר למשך כל הנסיעה.

קראו עוד

סיפור ילדים: מה הפסידה ומה הרוויחה נועה מחוג בלט?

סיפור ילדים בנושא "צניעות", על בת שהשתתפה בחוג בלט ובהופעת הסיכום בפני הקהל בקשה להימנע מלהשתתף, כי ראתה בהופעה בפני גברים ובנים חוסר צניעות. אימה פנתה בבקשה למתנ"ס לקיים אירוע נוסף לנשים ובנות בלבד. לאחר שהתחייבו לרכישת 200 כרטיסים, הסכים המתנ"ס, ואכן התקיימה הופעה נוספת. בכך זכתה הבת גם להופעה וגם לאפשר לעוד בנות ואמהות שלא רצו להשתתף באירוע הפתוח, לבא על סיפוקן.

קראו עוד
אנו מזמינים אותך להצטרף לרשימת התפוצה שלנו. אנא מלא את הפרטים שלך בטופס. אנו נשלח במייל עדכונים לגבי סיפורים חדשים שעולים לאתר ועוד תכנים נוספים אשר יסייעו לחינוך ילדיך למידות טובות.