Share

סיפורי ילדים עם מוסר השכל

קיבצנו בדף זה סיפורים לילדים עם מוסר השכל מתוך האתר. סיפורים קצרים לילדים המסייעים בחינוכו של הילד למידות ותכונות טובות. זמן מצויין להקריא את הסיפור לילדים הוא לפני השינה. הורים רבים מספרים סיפור לילדיהם לפני השינה, ומה טוב להעשיר את זמן האיכות הזה בסיפור עם מסר, עם מוסר השכל חיובי.

כל סיפורי הילדים לקוחים מעולמם של הילדים ומחיי היומיום שלהם. בכל שבוע אנו מתמקדים במידה טובה המופיעה בפרשת השבוע ומעלים סיפורים לילדים העוסקים בנושא. לנוחיותכם, ריכזנו פה את כל הסיפורים. קריאה נעימה!

סיפור ילדים: מדוע לא סודרו המשחקים כראוי?

סיפור בנושא "דיוק בהוראות", על ילד שהזמין חברים לשחק בביתו במשחקים שונים. לקראת ארוחת הערב, אליה הזמין את חבריו, ביקש מהם לסדר את המשחקים. החברים סידרו כהבנתם, אך הסידור לא היה לשביעות רצונו של האבא. הוא הרגיל את בנו, שצריך לסדר את המשחקים סידור מלא, כולל מיקום החלקים בקופסה. התברר שהחברים לא קיבלו הוראה מפורטת, מדויקת, שתכלול גם סדור של חלקי המשחק שבתוך המארז. הילד הבטיח שמכאן ולהבא יקפיד לתת הוראות מדויקות.

קראו עוד

סיפור ילדים: הציון החדש בתעודה

סיפור בנושא "התמדה", על ילדה שהביאה הביתה תעודה שבה הציונים לא גבוהים, אך מופיע בה ציון חדש – "התמדה" – שעל הוספתו לתעודה החליטו בבית הספר בו לומדת ילדה זו. ההחלטה להוסיף ציון זה נבעה מחשיבה כללית על כלי ההערכה המקובלים שהיו עד כה. הנהלת בית הספר הגיעה למסקנה שיש להתחשב בהתמדה של התלמיד, גם אם לא הצליח להביא לידי ביטוי את ידיעותיו.

קראו עוד

סיפור ילדים: התלמידה הממושמעת

סיפור ילדים בנושא "פנייה מכובדת", על תלמידה שהתלוננה בפני אימה על פנייה לא מכובדת, לדעתה, של המנהלת לתלמידות כיתתה. לאחר שיחות הסברה ובירור הבינה שניתן ללמד זכות על דרך הפנייה הזאת. תוך בירור הדברים וקיום שיחה עם המחנכת התברר שהתלמידה נחשבת למצטיינת בבית הספר בקבלת משמעת. זאת בזכות החינוך שהא מקבלת בביתה. אימה ואביה נוהגים להעביר את הוראותיהם לילדיהם בסגנון רך ועדין, וזה מה שגרם כנראה להתנהגות ממושמעת שלה בבית וגם בבית הספר

קראו עוד

סיפור ילדים: האבא הטוב

סיפור בנושא "ברכות שמים", על שיחה ממושכת בין אב לבנו ביחס לצרכים יומיומיים שהילד זקוק להם ו"מישהו" מספק לו אותם. במהלך השיחה מביא האבא את בנו להבין שבעצם כל ילד וכל מבוגר מקבל מתנות חינם מאביו, אביו שבבית ואביו שבשמים.

קראו עוד

סיפור ילדים: הסיבה העיקרית לכאב של משפחת כהן

סיפור בנושא "הארץ לה' ", על בנות שיש ביניהן קרבה משפחתית. האחת גרה במרכז הארץ והשנייה בגוש קטיף. בביקור שעשתה זו מהמרכז אצל בת דודתה עמדה על הייחוד שבאזור והתפעלה מאד ממנו. לימים, כשהתבצע הגירוש והמשפחה עברה לגור ביישוב ניצן שיועד למגורשים, היתה לבת הגוש הזדמנות להבהיר לבת דודתה שהכאב הגדול שלה ושל משפחתה, כתוצאה מהגירוש, הוא לא במישור החומרי, אבדן הרכוש, אלא במישור הרעיוני: איך העזו אנשים ליטול לעצמם בעלות על אדמת ארץ ישראל, ולוותר עליה ואף למסור אותה לאויבינו?!

קראו עוד

סיפור ילדים: ה"שכן החדש" של יורם

סיפור בנושא "צער בעלי חיים", על ילד שבזכות קיום מצוות "צער בעלי חיים" בכלב שמצא ברחוב, הסכימו הוריו שיאמץ אותו כי ראו את מסירותו ורגישותו הגדולה לכלב. הכלב הפך להיות "שכן חדש" שלו וזכה ליחס יפה מצד הילד.

קראו עוד

ספור ילדים: מי הפכה לחברה הטובה של רחל?

סיפור בנושא "אהבת הגר", על תלמידה עולה חדשה, גיורת, שנקלטה בבית ספר, אך התהליך היה קשה. שכנתה לספסל הלימודים התלוננה בפני הוריה שלה על טרוניות רבות שהיא שומעת מהתלמידה החדשה. בסופו של דבר היא הוזמנה למשפחת התלמידה הותיקה ולאחר שיחות והתרשמות הוקל על כולן ונוצרה חברות טובה בין השתיים ובכך קיימה התלמידה המארחת מצוות אהבת הגר.

קראו עוד

סיפור ילדים: אהבה "עיוורת" של אבא?

סיפור בנושא "אהבת ה' לעמו", על תלמיד שפרץ וויכוח בינו לבין חברו מהכיתה וכתוצאה – ניתק השני חברותו ממנו וניסה למשוך גם אחרים למטרה זו. הנושא טופל על ידי המחנך, ואילו האבא העדיף לא להתערב כלל, ואף לא לבקר את התנהגות בנו. את עמדתו זו הסביר לחבר טוב של בנו שהתארח אצלם בכך שהוא והאמא החליטו שהם משדרים אהבה גדולה ואימון לילדים וסומכים עליהם שהתנהגותם הטובה תהיה גם בבית הספר, כך שבבית דנים הם רק בהתנהגויות הקורות בבית.

קראו עוד

סיפור ילדים: החוקים של כיתה ו'

סיפור ילדים בנושא "חוקיות בטומאה", על תלמידים שהחליטו לקיים מסיבת הוקרה למורה שלימד אותם שנתיים, אלא שהיה ליקוי בהתארגנות שלהם. חבר בוועד הכיתה יזם להתכנס ולקבוע כללי התנהלות. הדבר שיפר את המצב מאד והמסיבה יצאה לדרך בזכות זה.

קראו עוד

סיפור ילדים: הגבורה שלמדתי מאבא

סיפור בנושא "גבורת נפש", על ילד בבית ספר שהתגלתה אצלו מידה יפה – גבורת נפש. מידה שבלטה בהתנהגותו לאורך תקופה ביחס למריבות שהיו בכיתתו. בשיחת המורה אתו התברר לה שמידה זו למד מאביו, ביחסו המיוחד לאחד השכנים.

קראו עוד

סיפור ילדים: מה עשו בשכונתנו בחמץ שנשאר?

סיפור בנושא "ברכת מנהיג", על יוזמה של מנהל ארגון חסד לאסוף מצרכי מזון שעמדו להיזרק לרחוב לפני פסח, ולחלקם לנצרכים לאחר פסח. הוא נעזר בתלמידות בית ספר. בסיום המבצע המוצלח הודה המנהל לתלמידות וגם ברך אותן.

קראו עוד

סיפור השבוע: המשימה "הבלתי אפשרית" שבוצעה

סיפור בנושא "שיתוף", על ראשי ועדי שכונות שאתרו בשכונותיהם בעלי כשרונות שונים, ועקב כך יזמו לשתף אותם במשימות צבוריות לשיפור האקלים החברתי בשכונותיהם. ההיענות של בעלי הכשרונות היתה גבוהה וכולם יצאו נשכרים.

קראו עוד

סיפור ילדים: מדוע נקנסה הכיתה באי יציאה לטיול?

הסיפור שייך למאמר פרשת משפטים: דין אחד. מומלץ לקרוא את המאמר לפני שמקריאים לילדים את הסיפור. "אבא, הכנתי כבר את כל הציוד לטיול שבשבוע הבא" הכריז גד בשמחה לאביו. "יופי. אני רק מקווה שהטיול יצא לפועל…" "מה, מה קרה? איזו בעיה התעוררה... קראו עוד
אנו מזמינים אותך להצטרף לרשימת התפוצה שלנו. אנא מלא את הפרטים שלך בטופס. אנו נשלח במייל עדכונים לגבי סיפורים חדשים שעולים לאתר ועוד תכנים נוספים אשר יסייעו לחינוך ילדיך למידות טובות.