Share

סיפורי ילדים עם מוסר השכל

קיבצנו בדף זה סיפורים לילדים עם מוסר השכל מתוך האתר. סיפורים קצרים לילדים המסייעים בחינוכו של הילד למידות ותכונות טובות. זמן מצויין להקריא את הסיפור לילדים הוא לפני השינה. הורים רבים מספרים סיפור לילדיהם לפני השינה, ומה טוב להעשיר את זמן האיכות הזה בסיפור עם מסר, עם מוסר השכל חיובי.

כל סיפורי הילדים לקוחים מעולמם של הילדים ומחיי היומיום שלהם. בכל שבוע אנו מתמקדים במידה טובה המופיעה בפרשת השבוע ומעלים סיפורים לילדים העוסקים בנושא. לנוחיותכם, ריכזנו פה את כל הסיפורים. קריאה נעימה!

סיפור ילדים: מה גרם לתאונה של משפחת לוי?

סיפור בנושא "שכרות", על משפחה שעברה תאונת דרכים, כתוצאה משיחה במכשיר הפלאפון, למרות שהיתה זו דרך הרמקול. האבא עובד כנהג אמבולנס במד"א. כשהתאוששה המשפחה כינס את כולם ותאר את תחושותיו. נסיונו מפינוי נפגעי תאונות כתוצאה משיחות מכשיר הפלאפון והתאונה שעברה המשפחה הביאו אותו למסקנה שחייבים להשבית את המכשיר למשך כל הנסיעה.

קראו עוד

סיפור ילדים: מה הפסידה ומה הרוויחה נועה מחוג בלט?

סיפור ילדים בנושא "צניעות", על בת שהשתתפה בחוג בלט ובהופעת הסיכום בפני הקהל בקשה להימנע מלהשתתף, כי ראתה בהופעה בפני גברים ובנים חוסר צניעות. אימה פנתה בבקשה למתנ"ס לקיים אירוע נוסף לנשים ובנות בלבד. לאחר שהתחייבו לרכישת 200 כרטיסים, הסכים המתנ"ס, ואכן התקיימה הופעה נוספת. בכך זכתה הבת גם להופעה וגם לאפשר לעוד בנות ואמהות שלא רצו להשתתף באירוע הפתוח, לבא על סיפוקן.

קראו עוד

סיפור ילדים: מה היתה הבעיה בענפי הסכך שגזם אבי?

סיפור בנושא "צדק מוחלט", על תלמידים שקבלו רשות לגזום ענפים לסכך משדרה ציבורית עבור ותיקים. אחד התלמידים שלא שמע את האזהרה שלא לגזום מענפים אחרים, הלך לרחוב סמוך וגזם מעצים אסורים. כשהתגלה מי עשה זאת, הסביר לו המחנך כי עליו להענישו, למרות שלא שמע את האזהרות, מאחר ואיסור גזל בכלל חמור, ועוד יותר – גזל רבים. בקשות התלמיד להקלה בעונש לא התקבלו, בגלל חומרת העברה.

קראו עוד

סיפור ילדים: עונש קשה לעברה קטנה?!

סיפור בנושא "כפיות טובה", על ילדה שחשבה להעניש את אחותה על מעשה לא טוב שעשתה לה. לאחר שאימה הזכירה לה את הטובה שגמלה לה אחותה זו, ולכן תיחשב תגובתה ככפיות טובה, חזרה בה מכוונה זו.

קראו עוד

סיפור ילדים: מיהו ה"אבא" של השכונה?

סיפור בנושא "שבט רוחני", על רב שכונה שיזם פעילות לילדי השכונה בחופשת הקיץ, כשראה שהם משועממים. הוא זכה להערכה רבה מצד ההורים וכשנודע הדבר למנהל מחלקת חינוך של העיר, החליט לקיים טכס הורה לכבודו.

קראו עוד

סיפור ילדים: מהו סוד הצלחתו של אורי אב הבית?

סיפור בנושא "חובת ההתבוננות", על אב בית שזכה לשי ולתעודת הוקרה, על כך שבית ספרו נראה תמיד יפה ונקי. במסיבה שנערכה לכבודו, גילה את "סודו": "התבוננות". הוא מתבונן לעתים קרובות בעבודתו ומשתדל לתקן, לשפר, את הטעון תיקון ושיפור.

קראו עוד

סיפור ילדים: מי היה הילד השמח ביותר השנה?

סיפור ילדים בנושא "השמחה כעיקרון", על היכרות של משפחה ישראלית עם משפחת עולים דרך בנם הצעיר. מתברר לוותיקים שהעולים שמחים בעצם עלייתם ארצה שמחה ערכית פנימית, ושמחה זו מחפה על קשיי היום-יום, כמו צפיפות בבית, אי עבודת ההורים במקצועותיהם החופשיים ועוד.

קראו עוד

סיפור ילדים: מדוע לא ישן טוב ראש העיר?

סיפור בנושא אחריות מנהיגים", על ראש עיר מסור לתפקידו. מסירותו באה לידי ביטוי בלווי פעילות במשך הלילה, מה שגרם לו לנדד שינה מעיניו. רחובות עירו נקיים והצמחיה מטופחת, ואנשים אוהבים לגור בעירו.

קראו עוד

סיפור ילדים: איך טיפלה העירייה בלהקת כלבים זרה?

סיפור בנושא "איזון המידות", על עובד עירייה שכעס על העיכוב בטיפול בבעיית כלבים משוטטים והציע להוביל אותם הרחק מהיישוב ושם לשחררם. הכעס התפתח אצלו גם ביחס לכלבים עצמם. הדרך לאיזון הכעס שלו נמצאה על ידי מעבידו שהציע לו להסיע את הכלבים לבית מחסה – פתרון טוב יותר שהוסכם על ידי רוב חבריו. הוא אכן הסכים ללוות את הסעת הכלבים. שם הכיר מקום טבעי לכלבים והבין שהצעתו לא היתה טובה. הוא נרגע ויחסו לכלבים השתנה.

קראו עוד

סיפור ילדים: ראש העיר האהוב

סיפור בנושא "בחירת אנשי ציבור", על נבחר ציבור, ראש עיר, שגילה נאמנות לתושביו-בוחריו. בחירתו היתה בסיום מהלך ארוך שהתחיל ביוזמה של אזרחים להביא לידי שינוי בהנהגת העיר. היוזמים קמו באחד הלילות והתפזרו בזוגות בכל העיר ועשו מבצע ניקוי מדהים שעורר את הציבור לבחור במועמד שהוצע על ידי היוזמים.

קראו עוד

סיפור ילדים: חבורת הילדים שהושבתה מפעילות

סיפור בנושא "מידה כנגד מידה", על שתי חבורות נוער שקיימו משחק כדורסל תחרותי. במהלכו גרמו שני נערים אוהדים הפרעה משמעותית למשחק והדבר גרם להחלטה חד משמעית של השופט לסיים את המשחק. מה ששינה את דעתו להסכים ולסיים את המשחק היתה התערבות של אביו של אחד הנערים שהבטיח לשופט, להעניש, אישית, אותו. עונשו ועונש חברו, השותף להפרת הסדר, היה להפסיד השתתפות בשני משחקים בעתיד – "מידה כנגד מידה".

קראו עוד

סיפור ילדים: העונש שהתעכב שלושה חודשים

סיפור בנושא "עונשו של המחטיא", על פעולת תחקיר רצינית שביצע מנהל בית ספר, אחר גורם שלילי שהשפיע על אחד מתלמידי בית הספר. התלמיד שביצע את המעשה אמנם נענש, אך האשמה העיקרית יוחסה לגורמים חיצוניים שגררו את התלמיד למעשה הנזק.

קראו עוד

סיפור ילדים: מדוע החליט נועם לבחור במסלול הקשה?

סיפור ילדים בנושא "בחירה חופשית", על ילד שהשקיע בלימודים וגם בספורט, מתוך בחירה שלו, וזכה להיכלל בנבחרת בית הספר לכדורסל. ההצלחה בספורט לא פגעה בלימודיו, והוא הצליח גם בהם. כל זה – בזכות עיקרון חשוב שלימדו אותו הוריו: "מה שקשה הוא טוב"

קראו עוד

סיפור ילדים: את מי שכחה הלל להזמין ליום הולדתה

סיפור בנושא "כפיות טובה", על ילדה שהזמינה חברות למסיבת יום הולדתה. אימה הציעה לה להזמין גם את אם הבית, כהכרת הטוב על עבודתה המסורה בניקוי הכיתה בקביעות. הבת הכינה אמנם הזמנה עבורה, אך שכחה לתת לה אותה. לאחר המסיבה נזכרה ותחושת כפיות טובה הטרידה אותה. כפיצוי לטעות, הכינה לה צלחת עם כיבוד שהוגש במסיבה, והגישה לה אותה ביום המחרת.

קראו עוד

סיפור ילדים: מדוע לא סודרו המשחקים כראוי?

סיפור בנושא "דיוק בהוראות", על ילד שהזמין חברים לשחק בביתו במשחקים שונים. לקראת ארוחת הערב, אליה הזמין את חבריו, ביקש מהם לסדר את המשחקים. החברים סידרו כהבנתם, אך הסידור לא היה לשביעות רצונו של האבא. הוא הרגיל את בנו, שצריך לסדר את המשחקים סידור מלא, כולל מיקום החלקים בקופסה. התברר שהחברים לא קיבלו הוראה מפורטת, מדויקת, שתכלול גם סדור של חלקי המשחק שבתוך המארז. הילד הבטיח שמכאן ולהבא יקפיד לתת הוראות מדויקות.

קראו עוד

סיפור ילדים: הציון החדש בתעודה

סיפור בנושא "התמדה", על ילדה שהביאה הביתה תעודה שבה הציונים לא גבוהים, אך מופיע בה ציון חדש – "התמדה" – שעל הוספתו לתעודה החליטו בבית הספר בו לומדת ילדה זו. ההחלטה להוסיף ציון זה נבעה מחשיבה כללית על כלי ההערכה המקובלים שהיו עד כה. הנהלת בית הספר הגיעה למסקנה שיש להתחשב בהתמדה של התלמיד, גם אם לא הצליח להביא לידי ביטוי את ידיעותיו.

קראו עוד
אנו מזמינים אותך להצטרף לרשימת התפוצה שלנו. אנא מלא את הפרטים שלך בטופס. אנו נשלח במייל עדכונים לגבי סיפורים חדשים שעולים לאתר ועוד תכנים נוספים אשר יסייעו לחינוך ילדיך למידות טובות.