Share

סיפורי ילדים עם מוסר השכל

קיבצנו בדף זה סיפורים לילדים עם מוסר השכל מתוך האתר. סיפורים קצרים לילדים המסייעים בחינוכו של הילד למידות ותכונות טובות. זמן מצויין להקריא את הסיפור לילדים הוא לפני השינה. הורים רבים מספרים סיפור לילדיהם לפני השינה, ומה טוב להעשיר את זמן האיכות הזה בסיפור עם מסר, עם מוסר השכל חיובי.

כל סיפורי הילדים לקוחים מעולמם של הילדים ומחיי היומיום שלהם. בכל שבוע אנו מתמקדים במידה טובה המופיעה בפרשת השבוע ומעלים סיפורים לילדים העוסקים בנושא. לנוחיותכם, ריכזנו פה את כל הסיפורים. קריאה נעימה!

סיפור ילדים: איך טיפלה העירייה בלהקת כלבים זרה?

סיפור בנושא "איזון המידות", על עובד עירייה שכעס על העיכוב בטיפול בבעיית כלבים משוטטים והציע להוביל אותם הרחק מהיישוב ושם לשחררם. הכעס התפתח אצלו גם ביחס לכלבים עצמם. הדרך לאיזון הכעס שלו נמצאה על ידי מעבידו שהציע לו להסיע את הכלבים לבית מחסה – פתרון טוב יותר שהוסכם על ידי רוב חבריו. הוא אכן הסכים ללוות את הסעת הכלבים. שם הכיר מקום טבעי לכלבים והבין שהצעתו לא היתה טובה. הוא נרגע ויחסו לכלבים השתנה.

קראו עוד

סיפור ילדים: ראש העיר האהוב

סיפור בנושא "בחירת אנשי ציבור", על נבחר ציבור, ראש עיר, שגילה נאמנות לתושביו-בוחריו. בחירתו היתה בסיום מהלך ארוך שהתחיל ביוזמה של אזרחים להביא לידי שינוי בהנהגת העיר. היוזמים קמו באחד הלילות והתפזרו בזוגות בכל העיר ועשו מבצע ניקוי מדהים שעורר את הציבור לבחור במועמד שהוצע על ידי היוזמים.

קראו עוד

סיפור ילדים: חבורת הילדים שהושבתה מפעילות

סיפור בנושא "מידה כנגד מידה", על שתי חבורות נוער שקיימו משחק כדורסל תחרותי. במהלכו גרמו שני נערים אוהדים הפרעה משמעותית למשחק והדבר גרם להחלטה חד משמעית של השופט לסיים את המשחק. מה ששינה את דעתו להסכים ולסיים את המשחק היתה התערבות של אביו של אחד הנערים שהבטיח לשופט, להעניש, אישית, אותו. עונשו ועונש חברו, השותף להפרת הסדר, היה להפסיד השתתפות בשני משחקים בעתיד – "מידה כנגד מידה".

קראו עוד

סיפור ילדים: העונש שהתעכב שלושה חודשים

סיפור בנושא "עונשו של המחטיא", על פעולת תחקיר רצינית שביצע מנהל בית ספר, אחר גורם שלילי שהשפיע על אחד מתלמידי בית הספר. התלמיד שביצע את המעשה אמנם נענש, אך האשמה העיקרית יוחסה לגורמים חיצוניים שגררו את התלמיד למעשה הנזק.

קראו עוד

סיפור ילדים: מדוע החליט נועם לבחור במסלול הקשה?

סיפור ילדים בנושא "בחירה חופשית", על ילד שהשקיע בלימודים וגם בספורט, מתוך בחירה שלו, וזכה להיכלל בנבחרת בית הספר לכדורסל. ההצלחה בספורט לא פגעה בלימודיו, והוא הצליח גם בהם. כל זה – בזכות עיקרון חשוב שלימדו אותו הוריו: "מה שקשה הוא טוב"

קראו עוד

סיפור ילדים: את מי שכחה הלל להזמין ליום הולדתה

סיפור בנושא "כפיות טובה", על ילדה שהזמינה חברות למסיבת יום הולדתה. אימה הציעה לה להזמין גם את אם הבית, כהכרת הטוב על עבודתה המסורה בניקוי הכיתה בקביעות. הבת הכינה אמנם הזמנה עבורה, אך שכחה לתת לה אותה. לאחר המסיבה נזכרה ותחושת כפיות טובה הטרידה אותה. כפיצוי לטעות, הכינה לה צלחת עם כיבוד שהוגש במסיבה, והגישה לה אותה ביום המחרת.

קראו עוד

סיפור ילדים: מדוע לא סודרו המשחקים כראוי?

סיפור בנושא "דיוק בהוראות", על ילד שהזמין חברים לשחק בביתו במשחקים שונים. לקראת ארוחת הערב, אליה הזמין את חבריו, ביקש מהם לסדר את המשחקים. החברים סידרו כהבנתם, אך הסידור לא היה לשביעות רצונו של האבא. הוא הרגיל את בנו, שצריך לסדר את המשחקים סידור מלא, כולל מיקום החלקים בקופסה. התברר שהחברים לא קיבלו הוראה מפורטת, מדויקת, שתכלול גם סדור של חלקי המשחק שבתוך המארז. הילד הבטיח שמכאן ולהבא יקפיד לתת הוראות מדויקות.

קראו עוד

סיפור ילדים: הציון החדש בתעודה

סיפור בנושא "התמדה", על ילדה שהביאה הביתה תעודה שבה הציונים לא גבוהים, אך מופיע בה ציון חדש – "התמדה" – שעל הוספתו לתעודה החליטו בבית הספר בו לומדת ילדה זו. ההחלטה להוסיף ציון זה נבעה מחשיבה כללית על כלי ההערכה המקובלים שהיו עד כה. הנהלת בית הספר הגיעה למסקנה שיש להתחשב בהתמדה של התלמיד, גם אם לא הצליח להביא לידי ביטוי את ידיעותיו.

קראו עוד

סיפור ילדים: התלמידה הממושמעת

סיפור ילדים בנושא "פנייה מכובדת", על תלמידה שהתלוננה בפני אימה על פנייה לא מכובדת, לדעתה, של המנהלת לתלמידות כיתתה. לאחר שיחות הסברה ובירור הבינה שניתן ללמד זכות על דרך הפנייה הזאת. תוך בירור הדברים וקיום שיחה עם המחנכת התברר שהתלמידה נחשבת למצטיינת בבית הספר בקבלת משמעת. זאת בזכות החינוך שהא מקבלת בביתה. אימה ואביה נוהגים להעביר את הוראותיהם לילדיהם בסגנון רך ועדין, וזה מה שגרם כנראה להתנהגות ממושמעת שלה בבית וגם בבית הספר

קראו עוד

סיפור ילדים: האבא הטוב

סיפור בנושא "ברכות שמים", על שיחה ממושכת בין אב לבנו ביחס לצרכים יומיומיים שהילד זקוק להם ו"מישהו" מספק לו אותם. במהלך השיחה מביא האבא את בנו להבין שבעצם כל ילד וכל מבוגר מקבל מתנות חינם מאביו, אביו שבבית ואביו שבשמים.

קראו עוד

סיפור ילדים: הסיבה העיקרית לכאב של משפחת כהן

סיפור בנושא "הארץ לה' ", על בנות שיש ביניהן קרבה משפחתית. האחת גרה במרכז הארץ והשנייה בגוש קטיף. בביקור שעשתה זו מהמרכז אצל בת דודתה עמדה על הייחוד שבאזור והתפעלה מאד ממנו. לימים, כשהתבצע הגירוש והמשפחה עברה לגור ביישוב ניצן שיועד למגורשים, היתה לבת הגוש הזדמנות להבהיר לבת דודתה שהכאב הגדול שלה ושל משפחתה, כתוצאה מהגירוש, הוא לא במישור החומרי, אבדן הרכוש, אלא במישור הרעיוני: איך העזו אנשים ליטול לעצמם בעלות על אדמת ארץ ישראל, ולוותר עליה ואף למסור אותה לאויבינו?!

קראו עוד

סיפור ילדים: ה"שכן החדש" של יורם

סיפור בנושא "צער בעלי חיים", על ילד שבזכות קיום מצוות "צער בעלי חיים" בכלב שמצא ברחוב, הסכימו הוריו שיאמץ אותו כי ראו את מסירותו ורגישותו הגדולה לכלב. הכלב הפך להיות "שכן חדש" שלו וזכה ליחס יפה מצד הילד.

קראו עוד

ספור ילדים: מי הפכה לחברה הטובה של רחל?

סיפור בנושא "אהבת הגר", על תלמידה עולה חדשה, גיורת, שנקלטה בבית ספר, אך התהליך היה קשה. שכנתה לספסל הלימודים התלוננה בפני הוריה שלה על טרוניות רבות שהיא שומעת מהתלמידה החדשה. בסופו של דבר היא הוזמנה למשפחת התלמידה הותיקה ולאחר שיחות והתרשמות הוקל על כולן ונוצרה חברות טובה בין השתיים ובכך קיימה התלמידה המארחת מצוות אהבת הגר.

קראו עוד

סיפור ילדים: אהבה "עיוורת" של אבא?

סיפור בנושא "אהבת ה' לעמו", על תלמיד שפרץ וויכוח בינו לבין חברו מהכיתה וכתוצאה – ניתק השני חברותו ממנו וניסה למשוך גם אחרים למטרה זו. הנושא טופל על ידי המחנך, ואילו האבא העדיף לא להתערב כלל, ואף לא לבקר את התנהגות בנו. את עמדתו זו הסביר לחבר טוב של בנו שהתארח אצלם בכך שהוא והאמא החליטו שהם משדרים אהבה גדולה ואימון לילדים וסומכים עליהם שהתנהגותם הטובה תהיה גם בבית הספר, כך שבבית דנים הם רק בהתנהגויות הקורות בבית.

קראו עוד

סיפור ילדים: החוקים של כיתה ו'

סיפור ילדים בנושא "חוקיות בטומאה", על תלמידים שהחליטו לקיים מסיבת הוקרה למורה שלימד אותם שנתיים, אלא שהיה ליקוי בהתארגנות שלהם. חבר בוועד הכיתה יזם להתכנס ולקבוע כללי התנהלות. הדבר שיפר את המצב מאד והמסיבה יצאה לדרך בזכות זה.

קראו עוד
אנו מזמינים אותך להצטרף לרשימת התפוצה שלנו. אנא מלא את הפרטים שלך בטופס. אנו נשלח במייל עדכונים לגבי סיפורים חדשים שעולים לאתר ועוד תכנים נוספים אשר יסייעו לחינוך ילדיך למידות טובות.